|

Posvietili si aj na NETFLIX

Ďalšiu nepríjemnú udalosť nahlásila Jesse Norman, ministerka financií Spojeného kráľovstva. Potvrdila zistenie, že Netflix je jedným z „multi“ firiem optimalizujúcich daň v krajinách s nižšími daňami, čím skracujú rozpočet krajiny.

Podľa Normana je táto prax neprijateľná, takže britská vláda prijíma rozhodné opatrenia, aby tomu zabránila. Medzitým Netflix reagoval na obvinenia. Hovorca uviedol, že spoločnosť dodržala všetky príslušné daňové pravidlá, ale zhodli sa na potrebe globálnej daňovej reformy. Hovorca spoločnosti Netflix uviedol, že podporuje návrh OECD, aby spoločnosti platili dane, ak poskytujú služby.

V prípade spoločnosti Netflix spotrebiteľ uzavrie zmluvu s americkou spoločnosťou, aby spoločnosť neobchodovala v Spojenom kráľovstve, ale platila daň z časti zisku. Ak by sa od Spojeného kráľovstva vyžadovalo zaplatenie ďalších daní, existuje riziko, že tieto náklady budú prenesené na spotrebiteľov, čo by mohlo viesť k vyššiemu poplatku za predplatné.

Spojené kráľovstvo uvalilo na spoločnosť Google, Facebook a Amazon od 1. apríla 2020 daň z digitálnych služieb s dvoma percentami, a to práve z dôvodu daňových trikov. Niektorí tvrdia, že by sa to malo rozšíriť na spoločnosti poskytujúce služby streamovania videa, ako je Netflix.

Similar Posts